Brzoza 1

Brzoza 1


2006
2007
2008
2009

Wysokość drzewka 82,0 cm, obwód pnia 7,5 cm.

(4 kwiecień) Brzoza w tym roku nie uformowała się wcale. Druty ściągnąłem a gałęzie powróciły do formy sprzed drutowania. Odrutowałem ją 30 października 2009, a drut ściągnąłem 3 kwietnia 2010 roku, była zatem odrutowana przez ponad 5 miesięcy.
Zimowanie Brzozy jest pod linkiem zimowanie.

zd

(23 czerwiec) W związku z tym że gałęzie wróciły do stanu z jesieni 2009 wpadłem na pomysł aby formować gałęzie przez cały rok. Brzoza wygląda jak choinka w Boże Narodzenie, ale nie widzę innego łatwiejszego sposobu aby uformować gałęzie. Liście rozrosną się, to zasłoną te ciężkie metalowe elementy. Drutowanie byłoby lepsze ale musiałbym je ściągać co dwa miesiące a przecież drzewo które ma liście nie drutuje się.
Brzoza jest przesadzona ma wymienioną ziemię i pięknie rośnie mimo chłodów a nawet przymrozków. Wypuściła bardzo dużo nowych gałęzi i będzie co drutować jesienią.

zd zd zd

(6 październik) Jesień przyszła. Pora szykować drzewka do spoczynku. Brzoza nadal z metalowymi obciążnikami, które spełniły swoje zadanie. Kilka z nich odkręciłem aby okręcić w innym miejscu gałęzi i o dziwo gałęzie się uformowały. Brzoza zatem będzie zimowała w garażu nadal z obciążnikami aby utrwalić kształt gałęzi. Zimą gałęzie drewnieją czyli twardnieją a zatem kształt gałęzi zostanie już na stałe.

zd zd

do góry

Redaguje i aktualizuje Krzysztof Jawura